Image
Gelecek Tohumda Tohum Taşpınar Tarım'da
+90 332 342 75 75
 • tr
 • en

    Taşpınar Tarım 1993 yılında ziraat mühendisi Özkan Taşpınar tarafından; zirai ilaç, tohum ve gübre perakende satışı için kurulmuştur. 1999 yılında, İç Anadolu bölgesinde toptan dağıtıcılık ve distribütörlük yapmak için çeşitli firmaların bayiliğini almıştır. Bugün; kendi adına tescilli kaliteli tohum ve gübreleri ile birlikte ülke geneline satış yapmaktadır.

    Islahçı bir kuruluş olan Taşpınar Tarım, çok sayıda tohum çeşitleriyle ilgili ıslah çalışmalarını yürütmektedir. Buğday, Arpa, Kuru Fasulye, Taze Fasulye, Soya Fasulyesi, Yem Bezelyesi, Yonca üretimlerini ve eleme paketleme işlemlerini kendi tesislerinde gerçekleştirmektedir. Mısır ve Ayçiçeği ıslah çalışmalarına devam etmektedir.Misyonumuz

    Ekimden hasada kadar her alanda çiftçilerimizin yanında olmaktan mutluyuz. Güler yüzlü ve profesyonel ekibimiz ile birlikte sizler için hep daha yükseği hayal ediyoruz. Türkiye'yi köşe bucak sarmış geniş bayi ağımız ile beraber, çiftçilerimize en iyiyi, en güzeli ulaştırmayı borç biliriz. En yüksek verim ve kaliteyi hedefleyerek sizler için tohum ıslah ediyor, Son teknoloji ile donatılmış tesislerimizden çıkan tohumlara en iyi şekilde bakabilmeniz için bitki besleme ürünleri geliştiriyoruz.

Taşpınar Tarım Tarihçe

 1. Kuruluş

  Özkan Taşpınar tarafından kuruldu

 2. Toptan Ticaret

  Taşpınar Tarım Perakende ticaretin yanında Toptan ticarete başladı

 3. Tohum Üretimi

  Taşpınar Tarım Yerli ve Milli Tohumlarını üretmeye başladı

 4. Islahçı Kuruluş

  Tohum üretiminde Islahçı kuruluş ünvanı alındı

 5. Fabrika Kuruluşu

  Taşpınar Tarım olarak kendi Tohum işleme fabrikamız kuruluşu yapıldı

 6. Yeniliklere Açık

  Taşpınar Tarım olarak daima ileri daima çiftçinin yanında sürekli gelişerek Çiftçimize hizmet etmeye devam ediyoruz

29

Yılların Tecrübesi
ve birikimi ile

İlköğretim ve lise eğitimini Konya'da tamamladı. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. Konya Altınekin ilçesinde tarımsal üretim yapmasının yanı sıra 1993 yılında Taşpınar Tarım şirketini kurarak tohum, zirai ilaç ve gübre ticaretine başladı. 

Özkan Taşpınar
Özkan Taşpınar
— Yönetim Kurulu Başkanı